7 potravín, ktoré zlepšia váš sexuálny život

7 potravín, ktoré zlepšia váš sexuálny život

Zdravý sexuálny apetít je spojený s fyzickým a emočným pocitom zdravia. Preto nie je prekvapením, jedlo zohráva dôležitú rolu v tom, aby ste prebudili svoj výkon.

Ak ste zažili zlyhanie v posteli, možno je najvyšší čas, aby ste sa pozreli na to, čo jete. Týchto sedem potravín je plných živín a dokážu zlepšiť vaše libido a celkové zlepšia vaše zdravie.

Mäso

Do vašej stravy zahrňte rôzne druhy mäsa. Tým zlepšíte váš sexuálny život- hovädzie, kuracie a bravčové mäso obsahujú karnitín, L-arginín a zinok. Karnitín a L-arginín sú aminokyseliny, ktoré zlepšujú obeh krvi. Nenarušený obeh krvi je kľúčový pre sexuálne funkcie mužov i žien. Podľa Zdravotníckeho centra Newyorskej univerzity – Langone tieto dve zložky účinne liečia erektilnú dysfunkciu u niektorých mužov.

Zinok je základným minerálom, o ktorom je známe, že zlepšuje imunitu, ale tiež zohráva rolu pri sexuálnych funkciách. Nedostatok zinku môže viesť k impotencii a nízkym hladinám hormónov u mužov.

Konzumujte tiež niektoré živočíšne bielkoviny (ale s mierou, aby ste sa vyhli riziku srdcovo -cievnych ochorení), aby ste udržali hladký chod všetkých systémov dôležitých vo vašej spálni. Vegetariáni sa môžu rozhodnúť pre konzumáciu celozrnných výrobkov, orechov a mliečnych výrobkov.

Ustrice

Pravdepodobne ste počuli o afrodiziakálnych vlastnostiach ustríc. Výskum prezentovaný v roku 2005 na konferencii Americkej chemickej spoločnosti uviedol, že ustrice, škeble a mušle obsahujú zlúčeniny, ktoré zvyšujú hladinu testosterónu a estrogénu.

Zvýšenie produkcie hormónov v mnohých prípadoch spôsobuje zvýšenú sexuálnu túžbu. Ustrice sú tiež vynikajúcim zdrojom zinku, ktorý pomáha prietoku krvi do pohlavných orgánov u oboch pohlaví. Netrápia vás nejaké mäkkýše? Skúste homáre alebo kraby. Obidva druhy týchto mäkkýšov sú plné zinku.

Losos

Losos je veľmi dobre známy tým, že obsahuje omega-3 mastné kyseliny, zdravé pre srdce. Rôzne ryby s ružovým mäsom, podobne ako tuniak či platéza, môžu byť kľúčom k zlepšeniu vášho sexuálneho života. Omega-3  mastné kyseliny pomáhajú predchádzať kornateniu vašich ciev, čím sa zlepšuje obeh krvi vo vašom tele. Avšak konzumácia mastných rýb nemusí byť letkvarom lásky pre chlapov, ktorí sú vysoko ohrození rakovinou prostaty. Štúdie publikované v American Journal of Epidemiology naznačujú, že omega-3 mastné kyseliny u nich môžu dokonca zvýšiť riziko agresívnej formy ochorenia. Avšak tým, u ktorých je riziko rakoviny prostaty len nízke, konzumácia potravín bohatých na omega-3 mastné kyseliny nemôže uškodiť, taktiež napomáhajú k predĺženiu erekcie.

Ktoré potraviny na mužskú plodnosť sú podporujúce a pomáhajú a ktoré sú škodlivé?

Orechy a semienka

Kŕmenie vášho miláčika čokoládou je dozaista romantickým gestom, ale v spálni mu to nemusí pomôcť. Namiesto sladkostí mu naservírujte hŕstkou orechov a semienok. Kešu a mandle sú plné zinku, zatiaľ čo mnoho chuťoviek obsahuje L-arginín, ktorý podporuje obeh krvi. Skúste teda niečo z tohto:

  • vlašské orechy
  • tekvicové semienka
  • slnečnicové semienka
  • pekanové orechy
  • lieskové oriešky
  • arašidy

V oblasti lásky sú vlašské orechy užitočné dvojnásobne, pretože sú tiež bohaté na omega-3 mastné kyseliny.

Aké potraviny sú najlepšie na libido a jeho zvýšenie u mužov a ktoré sú naopak škodlivé?

Jablká

Dajte si jedno jablko denne a lekára ani neuvidíte. A tiež dokáže zlepšiť váš sexuálny život. Jablká spolu s čerešňami, bobuľovým ovocím, cibuľou a tmavým hroznom sú bohaté na kvercetín. Tento antioxidant, typ flavonoidu, môže priniesť množstvo zdravotných výhod. Čo sa týka sexu, kvercetín hrá úlohu pri kontrole príznakov prostatitídya intersticiálnejcystitídy, a tiež podporuje cirkuláciu. Prostatitída je zápal prostaty. Niekedy spôsobuje nepríjemný pocit v semenníkoch a bolesť pri ejakulácii. Intersticiálna cystitída, alebo bolestivý syndróm močového mechúra, môže tiež spôsobiť ťažkosti v sexe u mužov aj žien. Medzi sexuálne príznaky tohto ochorenia patria bolesti pohlavných orgánov, erektilná dysfunkcia, bolestivý pohlavný styk a nízka sexuálna túžba.

Cesnak

Mama vás možno varovala, že pred rande neradno jesť cesnak. Toto je jej jediná rada, ktorú môžete pokojne ignorovať. Táto ostrá rastlinka prirodzene riedi krv a často sa používa na prevenciu proti vysokému krvnému tlaku, vysokému cholesterolu a srdcovým ochoreniam. Antikoagulačné vlastnosti zabezpečí dostatočný prietok krvi do vašich intímnych oblastí. Vy i vaša partnerka môžete profitovať z konzumácie zdravej dávky cesnaku pred večerom plného lásky. A ak ho zjete obaja, nikomu ten pach vadiť nebude.

Červené víno

Toto sa zdá byť celkom zrejmé. Pohár červeného vína pomôže ženám dostať sa do nálady. Výskum publikovaný v časopise The Journal of Sexual Medicine ukázal, že jeden až dva poháre červeného vínka denne zvyšujú u žien sexuálnu túžbu i vlhkosť. Červené víno obsahuje kvercetín, čo je samo o sebe známka pozitívneho vplyvu. Vedci zistili, že konzumácia červeného vína vo väčšej miere ako dva poháre denne už nemá také kladné výsledky. https://www.stoporex.sk/potraviny-na-erekciu/

Zhrnutie

kvalitná erekciaHoci niektoré potraviny môžu podporovať obeh krvi a zvyšovať hladinu hormónov, strava sama o sebe nie je zárukou lepšieho sexuálneho života. Ak máte málo sexuálnej túžby, bolesti počas pohlavného styku alebo je to impotencia, ktorá ničí vašu partnerskú intimitu, kontaktujte svojho lekára.

7 potravín, ktoré zlepšia váš sexuálny život
Prejsť na začiatok